Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Допомога по вагітності та пологах надається «чорнобильцям» 4 категорії надається за 126 днів — позиція Київського відділення ФСС з ТВП

  • 12 лютого 2015
  • 778

Пільги для чорнобильців 4 категорії скасовано з 1 січня 2015 року. Проте, у новому Законі «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» певні пільгові норми для 4-ої категорії ще фігурують. Позицію щодо розв’язання правової колізії, зокрема, щодо виплати допомоги по вагітності і пологах, висловила Виконавча дирекція Київського відділення ФСС з ТВП у листі з настановами підвідомчим міжрайонним дирекціям Фонду

Пільги для чорнобильців 4 категорії скасовано з 1 січня 2015 року. Проте, у новому Законі «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» певні пільгові норми для 4-ої категорії ще фігурують. Позицію щодо розв’язання правової колізії, зокрема, щодо виплати допомоги по вагітності і пологах, висловила Виконавча дирекція Київського відділення ФСС з ТВП у листі з настановами підвідомчим міжрайонним дирекціям Фонду.

Листом від 06.02.2015 № 363-04 Виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності роз’яснила своїм міжрайоним виконавчим дирекціям, чим слід керуватися у питаннях виплати допомоги по вагітності та пологах жінкам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 4 категорії.

Нагадаємо, що зміни, наслідком яких стала правова неузгодженість норм законів у сфері соцзахисту чорнобильців і державного соціального страхування, внесені Законом України вiд 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змiн та визнання такими, що втратили чиннiсть, деяких законодавчих актiв України».

Як зазначає ВД КМВ ФСС з ТВП, вiдповiдно до абзацу 1 пункту 10 частини 1 статтi 30 Закону України вiд 28.02.1991 № 796-XII «Про статус i соцiальний захист громадян, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи» (далi — Закон № 796) вiдпустки по вагiтностi i пологах надаються жiнкам, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи, тривалiстю 90 календарних днiв до родiв та 90 календарних днiв пiсля родiв.

Проте, згiдно зі статтею 23 Закону № 796 усi компенсацiї та пiльги особам, вiднесеним до 4 категорiї постраждалих внаслiдок Чорнобильської катастрофи, надаються за умови проживання або постiйної роботи чи постiйного навчання у зонi посиленого радiоекологiчного контролю.

Оскiльки, відповідно до внесених до законодавства змін, з 1 січня 2015 року  скасовано зону посиленого радiоекологiчного контролю (4 зону), пiльги щодо виплати допомоги по вагiтностi i пологах із розрахунку за 180 календарних днiв особам, вiднесеним до 4 категорiї, починаючи з 01.01.2015 року не надаються.

ВД КМВ ФСС з ТВП акцентує, що допомога по вагiтностi i пологах особам, вiднесеним до 4 категорiї постраждалих внаслiдок аварії на ЧАЕС, надається на загальних пiдставах, тобто із розрахунку 70 календарних днiв до пологів та 56 календарних днiв пiсля.

Головна настанова міжрайонним дирекціям (яку мають взяти до уваги і роботодавці-страхувальники) звучить так: «Допомога по вагiтностi та пологах жiнкам, вiднесеним до 4 категорiї постраждалих внаслiдок Чорнобильської катастрофи, по страхових випадках, якi настали пiсля 01.01.2015 та станом на 02.02.2015 не профiнансованi, має надаватися на загальних пiдставах. Вважаємо за необхiдне за страховими випадками, по яких вже проведено фiнансування, провести зi страхувальниками роботу, спрямовану на повернення необґрунтовано витрачених коштiв Фонду. Також надалi при прийомi заяв-розрахункiв страхувальникiв у кожному випадку слiд засовувати пiдстави надання допомоги по вагiтностi та пологах на 180 календарних днiв».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю