• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Допомога по вагітності та пологах надається «чорнобильцям» 4 категорії надається за 126 днів — позиція Київського відділення ФСС з ТВП

Допомога по вагітності та пологах надається «чорнобильцям» 4 категорії надається за 126 днів — позиція Київського відділення ФСС з ТВП

12 лютого 2015 710
Пільги для чорнобильців 4 категорії скасовано з 1 січня 2015 року. Проте, у новому Законі «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» певні пільгові норми для 4-ої категорії ще фігурують. Позицію щодо розв’язання правової колізії, зокрема, щодо виплати допомоги по вагітності і пологах, висловила Виконавча дирекція Київського відділення ФСС з ТВП у листі з настановами підвідомчим міжрайонним дирекціям Фонду

Пільги для чорнобильців 4 категорії скасовано з 1 січня 2015 року. Проте, у новому Законі «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» певні пільгові норми для 4-ої категорії ще фігурують. Позицію щодо розв’язання правової колізії, зокрема, щодо виплати допомоги по вагітності і пологах, висловила Виконавча дирекція Київського відділення ФСС з ТВП у листі з настановами підвідомчим міжрайонним дирекціям Фонду.

Листом від 06.02.2015 № 363-04 Виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності роз’яснила своїм міжрайоним виконавчим дирекціям, чим слід керуватися у питаннях виплати допомоги по вагітності та пологах жінкам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 4 категорії.

Нагадаємо, що зміни, наслідком яких стала правова неузгодженість норм законів у сфері соцзахисту чорнобильців і державного соціального страхування, внесені Законом України вiд 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змiн та визнання такими, що втратили чиннiсть, деяких законодавчих актiв України».

Як зазначає ВД КМВ ФСС з ТВП, вiдповiдно до абзацу 1 пункту 10 частини 1 статтi 30 Закону України вiд 28.02.1991 № 796-XII «Про статус i соцiальний захист громадян, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи» (далi — Закон № 796) вiдпустки по вагiтностi i пологах надаються жiнкам, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи, тривалiстю 90 календарних днiв до родiв та 90 календарних днiв пiсля родiв.

Проте, згiдно зі статтею 23 Закону № 796 усi компенсацiї та пiльги особам, вiднесеним до 4 категорiї постраждалих внаслiдок Чорнобильської катастрофи, надаються за умови проживання або постiйної роботи чи постiйного навчання у зонi посиленого радiоекологiчного контролю.

Оскiльки, відповідно до внесених до законодавства змін, з 1 січня 2015 року  скасовано зону посиленого радiоекологiчного контролю (4 зону), пiльги щодо виплати допомоги по вагiтностi i пологах із розрахунку за 180 календарних днiв особам, вiднесеним до 4 категорiї, починаючи з 01.01.2015 року не надаються.

ВД КМВ ФСС з ТВП акцентує, що допомога по вагiтностi i пологах особам, вiднесеним до 4 категорiї постраждалих внаслiдок аварії на ЧАЕС, надається на загальних пiдставах, тобто із розрахунку 70 календарних днiв до пологів та 56 календарних днiв пiсля.

Головна настанова міжрайонним дирекціям (яку мають взяти до уваги і роботодавці-страхувальники) звучить так: «Допомога по вагiтностi та пологах жiнкам, вiднесеним до 4 категорiї постраждалих внаслiдок Чорнобильської катастрофи, по страхових випадках, якi настали пiсля 01.01.2015 та станом на 02.02.2015 не профiнансованi, має надаватися на загальних пiдставах. Вважаємо за необхiдне за страховими випадками, по яких вже проведено фiнансування, провести зi страхувальниками роботу, спрямовану на повернення необґрунтовано витрачених коштiв Фонду. Також надалi при прийомi заяв-розрахункiв страхувальникiв у кожному випадку слiд засовувати пiдстави надання допомоги по вагiтностi та пологах на 180 календарних днiв».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×