• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Право дострокового виходу на пенсію при звільнені у зв’язку із скороченням штатів, - роз’яснення ПФУ

Право дострокового виходу на пенсію при звільнені у зв’язку із скороченням штатів, - роз’яснення ПФУ

9 лютого 2015 1253
ПФУ пояснив, чи матиме працівниця з 35-річним страховим стажем право вийти на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу» за півтора року до досягнення пенсійного віку, якщо у січні 2015 року її звільнять з посади державного службовця у зв’язку зі скороченням штату. При цьому останні 15 років вона працювала на державній службі

ПФУ пояснив, чи матиме працівниця з 35-річним страховим стажем право вийти на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу» за півтора року до досягнення пенсійного віку, якщо у січні 2015 року її звільнять з посади державного службовця у зв’язку зі скороченням штату. При цьому останні 15 років вона працювала на державній службі.

Відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу», на одержання пенсії державних службовців мають право, зокрема жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності 30 років страхового стажу, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

З 1 січня 2015 року в Законі України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» статтю 49, якою було гарантовано право дострокового виходу на пенсію, за півтора року до досягнення пенсійного віку, при звільнені у зв’язку із скороченням штатів або за станом здоров’я, виключено.

Таким чином, працівниця набуде право на призначення пенсії за нормами статті 37 Закону України «Про державну службу» після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за умови, що на момент досягнення зазначеного віку буде працювати на посаді державного службовця.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×