Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Право дострокового виходу на пенсію при звільнені у зв’язку із скороченням штатів, - роз’яснення ПФУ

  • 9 лютого 2015
  • 1442

ПФУ пояснив, чи матиме працівниця з 35-річним страховим стажем право вийти на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу» за півтора року до досягнення пенсійного віку, якщо у січні 2015 року її звільнять з посади державного службовця у зв’язку зі скороченням штату. При цьому останні 15 років вона працювала на державній службі

ПФУ пояснив, чи матиме працівниця з 35-річним страховим стажем право вийти на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу» за півтора року до досягнення пенсійного віку, якщо у січні 2015 року її звільнять з посади державного службовця у зв’язку зі скороченням штату. При цьому останні 15 років вона працювала на державній службі.

Відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу», на одержання пенсії державних службовців мають право, зокрема жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності 30 років страхового стажу, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

З 1 січня 2015 року в Законі України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» статтю 49, якою було гарантовано право дострокового виходу на пенсію, за півтора року до досягнення пенсійного віку, при звільнені у зв’язку із скороченням штатів або за станом здоров’я, виключено.

Таким чином, працівниця набуде право на призначення пенсії за нормами статті 37 Закону України «Про державну службу» після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за умови, що на момент досягнення зазначеного віку буде працювати на посаді державного службовця.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю