Від призову під час мобілізації звільнили учнів та викладачів закладів професійної освіти: діє Закон

13 червня 2022
10207
Середній бал: 5 із 5

Закон розширює перелік осіб, які можуть отримати відстрочку

Від призову під час мобілізації звільнили учнів та викладачів закладів професійної освіти: діє Закон

Газета «Голос України» 11 червня 2022 року опублікувала Закон України «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян» від 14.04.2022 № 2196-ІХ (законопроект від 11.04.2022 № 7272, далі — Закон № 2196). 12 червня 2022 року Закон № 2196 набув чинності. 

Як увільнити через призов по мобілізації

Закон № 2196 розширює перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Зокрема, доповнює його такими категоріями громадян, як учні і викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Для чого абзаци другий та третій частини другої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII виклали у такій редакції: «здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти; наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої, чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;». 

✅ Як оформити бронювання під час воєнного стану

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації цих категорій громадян дасть змогу забезпечити відбудову України та наповнити ринок праці кваліфікованими робітниками — будівельниками, електриками, машиністами, токарями, сантехніками, тощо. Ринок праці у воєнний та післявоєнний період потребує фахівців різних рівнів, особливо робітничих професій. 

Олена Петровська,
експерт MCFR Кадри,
за матеріалами газети «Голос України»

logo