Робота за сумісництвом під час воєнного стану, якщо основне місце роботи зруйноване

14 червня 2022
5556
Середній бал: 5 із 5

Чи зараховуватиметься стаж, які документи потрібні та як звільнитися з основного місця роботи?

Робота за сумісництвом під час воєнного стану, якщо основне місце роботи зруйноване

Працівник, який не може звільнитися з основного місця роботи, оскільки підприємство зруйновано й керівництво невідомо де знаходиться, працевлаштувався на роботу за сумісництвом.

Держпраці роз’яснила, які його трудові права та можливі подальші кроки.

Як приймати на роботу за сумісництвом у 2022 році

При прийнятті працівника на роботу за сумісництвом роботодавець має дотримуватися вимог ч. 4 ст. 24 КЗпП. За цією нормою працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням роботодавця, і повідомлення Державної фіскальної служби України про прийняття працівника на роботу.

Працівник, який приймається на роботу за сумісництвом на інше підприємство, в установу, організацію повинен пред’явити власнику або уповноваженому ним органу паспорт. Якщо робота за сумісництвом потребує спеціальних знань, роботодавець має право вимагати пред’явити диплом чи інший документ про набуту освіту або професійну підготовку. На підставі заяви працівника видають наказ про прийняття на роботу за сумісництвом. Оскільки трудова книжка працівника знаходиться за основним місцем роботи, відповідно запис до неї про прийняття на роботу за сумісництвом може проводитись за бажанням працівника за основним місцем роботи на підставі витягу з наказу про роботу за сумісництвом.

Держпраці нагадує, що інформація про трудові відносини із сумісниками обов’язково відображається роботодавцями у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого Наказом Мінфіну 13.01.2015 року № 4 (у редакції наказу Мінфіну 15.12.2020 року № 773) та зареєстрованого в Мін'юсті 28.12.2020 р. за № 1304/35587.

Тобто робота за сумісництвом зараховується до трудового стажу.

Щодо звільнення з основного місця роботи, то у випадках коли роботодавець невідомо де, керівник чи уповноважений орган не приймає заяву про звільнення за власним бажанням, не видає наказ про звільнення, затягує такий процес, або взагалі не реагує, єдиний можливий варіант розірвання трудового договору — звернення до суду з позовною заявою про визнання трудового договору припиненим.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Держпраці

logo