Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Чи збільшать пенсії чорнобильцям?

  • 6 травня 2016
  • 1581

Народні обранці з «Опозиційного блоку» пропонують повністю відновити виплату пенсій для працюючих пенсіонерів-чорнобильців. Проте така ідея не підкріплена належним фінансово-економічним обгрунтуванням

Народні обранці з «Опозиційного блоку» пропонують  повністю відновити виплату пенсій для працюючих пенсіонерів-чорнобильців. Проте така ідея не підкріплена належним фінансово-економічним обгрунтуванням.

Для реалізації «опозиційної» ідеї розроблено законопроект № 4442-1:  «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII щодо встановлення належного рівня пенсійного забезпечення».

На думку авторів даного документу (Юрія Солода та Наталії Королевської) потрібно  встановити такі розміри пенсійних виплат:

1) пенсії інвалідам, яким установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

  • для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйованих із зони відчуження, відселеним із зон безумовного (обов’язкового) відселення, інвалідів з дитинства, які досягли повноліття: по І групі інвалідності — 1000%; по ІІ групі інвалідності — 800%; по ІІІ групі інвалідності — 600% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • для інших інвалідів, щодо яких установлений причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою: по І групі інвалідності — 400%; по ІІ групі інвалідності — 300%; по ІІІ групі інвалідності, дітям-інвалідам — 200% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

2) додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 1: інвалідам І групи — 100%; інвалідам ІІ групи — 75%; інвалідам ІІІ групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу — 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Окрім того, пропонується встановити розмір щомісячної компенсації у разі втрати годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї, який був на його утриманні, на рівні 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Враховуючи складну фінансово-економічну ситуацію в державі, законопроектом № 4442-1 пропонується поступове запровадження норм про пенсійне забезпечення чорнобильців. Загалом, для реалізації цієї ідеї необхідно буде тратити близько 216 млн грн, причому щомісяця (як сказано в пояснювальній записці). Де взяти такі кошти, незрозуміло. Чи погодиться Верховна Рада (читай — парламентська більшість) вносити нові зміни до держбюджету-2016 в умовах відсутності коштів? Питання, як-то кажуть, риторичне.

 

Підготували

Ольга Савченко,
експерт МЦФЕР: Кадри

Валентин Ковальский,
Головний редактор порталу kadrovik01.com.ua

 

Від редакції

Законопроект № 4442-1 можна вважати опозиційним, як мінімум, двічі. По-перше, як уже зазначалося, його автори належать до «Опозиційного блоку». По-друге у парламентських стінах уже зареєстровано альтернативний варіант — законопроект № 4442 («Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо пенсійного забезпечення»). Як показує практика, така конкуренція призводить лише до того, що обидва проекти стають «прожектами» (не отримують достатньої кількості голосів).

Проте сама «чорнобильська» тематика наразі залишається актуальною. Детальніше — у публікаціях:

Пенсія за віком особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

(«Кадровик-01», № 02/2014)

Зміни в пенсійному законодавстві з 01.01.2016: про найголовніше для кадровика

(«Кадровик-01», № 02/2016)

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю