Призовний вік збільшено до 27 років

6 лютого 2015 94
Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду»

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду».

Закон був ухвалений Верховною Радою ще 15 січня 2015 року. Закон, зокрема, направлений на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, запровадження кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби за військово-обліковими спеціальностями, забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Так, Законом визначено, що за працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу за контрактом, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, в організації, незалежно від підпорядкування та форми власності, більше ніж на один рік.

Законом передбачено звільнити під час дії особливого періоду з військової служби військовослужбовців строкової військової служби, які вислужили встановлені строки військової служби, та здійснити призов громадян на строкову військову службу.

Законом також:

  • зменшено кількість підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби;
  • збільшено строки строкової військової служби незалежно від виду Збройних Сил України (18 місяців) та здобутого ступеня вищої освіти «магістр» (12 місяців);
  • запроваджено кримінальну відповідальність громадян за ухилення від призову на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • уточнено підстави для звільнення військовослужбовців з військової служби в особливий період.

Закон ухвалено Верховною Радою з урахуванням змін і доповнень, тож чекатимемо на його оприлюднення.

До відома

Верховною Радою 03.02.2015 зареєстровано проект закону України «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо посилення захисту прав дітей-інвалідів)» (реєстр. № 2011).

Законопроектом пропонується доповнити статтю 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII, якою визначені категорії осіб, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, ще однією категорією — це жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина-інвалід підгрупи А віком до 18 років.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору