Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Призовний вік збільшено до 27 років

  • 6 лютого 2015
  • 94

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду»

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду».

Закон був ухвалений Верховною Радою ще 15 січня 2015 року. Закон, зокрема, направлений на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, запровадження кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби за військово-обліковими спеціальностями, забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Так, Законом визначено, що за працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу за контрактом, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, в організації, незалежно від підпорядкування та форми власності, більше ніж на один рік.

Законом передбачено звільнити під час дії особливого періоду з військової служби військовослужбовців строкової військової служби, які вислужили встановлені строки військової служби, та здійснити призов громадян на строкову військову службу.

Законом також:

  • зменшено кількість підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби;
  • збільшено строки строкової військової служби незалежно від виду Збройних Сил України (18 місяців) та здобутого ступеня вищої освіти «магістр» (12 місяців);
  • запроваджено кримінальну відповідальність громадян за ухилення від призову на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • уточнено підстави для звільнення військовослужбовців з військової служби в особливий період.

Закон ухвалено Верховною Радою з урахуванням змін і доповнень, тож чекатимемо на його оприлюднення.

До відома

Верховною Радою 03.02.2015 зареєстровано проект закону України «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо посилення захисту прав дітей-інвалідів)» (реєстр. № 2011).

Законопроектом пропонується доповнити статтю 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII, якою визначені категорії осіб, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, ще однією категорією — це жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина-інвалід підгрупи А віком до 18 років.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю