Суспільно корисні та громадські роботи: чим відрізняються

7 липня 2022
7782
Середній бал: 5 із 5

Українці знають, що суспільно корисні та громадські роботи необхідні для відбудови країни, але у чому принципова різниця таких робіт?

Суспільно корисні та громадські роботи: чим відрізняються

Наказ про створення тимчасових місць для громадських робіт

Суспільно корисні роботи мають оборонний характер або слугують для  ліквідації надзвичайних ситуацій, що виникли протягом воєнного стану.

Громадські роботи організовуються для забезпечення економічної, соціальної та екологічної користі певної громади з метою додаткового стимулювання до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб.

Військове командування може самостійно або із залученням Ради міністрів АР Крим, місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування або військових адміністрацій (у разі їх утворення) приймати рішення про запровадження трудової повинності та залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт, громадські — місцева влада із залученням на добровільних засадах роботодавців.

Кого можуть залучати до робіт

На підставі запровадження трудової повинності до суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, а також працівники підприємств, які функціонують в умовах воєнного стану, за домовленістю з керівниками. 

Громадські роботи передбачають добровільну участь громадян, які перебувають на обліку у службі зайнятості як шукачі роботи, а також працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок зупинення (скорочення) виробництва. 

Які варіанти робіт

Суспільно корисні роботи протягом воєнного стану мають відновити повноцінне функціонування інфраструктури громади та її безпеки. До таких робіт, зокрема належать: ремонтно-відновлювальні роботи, розбір завалів, розчищення колій та доріг, будівництво захисних споруд цивільного характеру, вантажні та сільськогосподарські роботи, заготівля дров до опалювального сезону, допомога громадянам з інвалідністю та людям, які постраждали через бойові дії.

Громадські роботи — це насамперед роботи соціального спрямування: супровід громадян з інвалідністю, допомога в геріатричних закладах; екологічного напряму:  ліквідація наслідків стихійних явищ, упорядкування меморіалів, пам'ятників тощо. Окремий напрямок — консультативна робота в органах соціального захисту. 

Детально по різницю між суспільно корисними та громадськими роботами в інфографіці:

Суспільно корисні та громадські роботи: чим відрізняються

Суспільно корисні та громадські роботи: чим відрізняються

Суспільно корисні та громадські роботи: чим відрізняються

Джерело: Державний центр зайнятості

logo