Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Адмінштрафи до 1 квітня 2015 року накладатиме ФСС з ТВП

  • 27 січня 2015
  • 132

У зв’язку з численними зверненнями робочих органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з приводу накладення адміністративних штрафів за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів ФСС з ТВП надав відповідні роз’яснення у листі «Щодо накладення адміністративних штрафів» від 21.01.2015 № 2.4-17-119

У зв’язку з численними зверненнями робочих органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС з ТВП) з приводу накладення адміністративних штрафів за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів ФСС з ТВП надав відповідні роз’яснення у листі «Щодо накладення адміністративних штрафів» від 21.01.2015 № 2.4-17-119.

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII (далі — Закон № 77), яким викладено Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) у новій редакції. Пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 визначено, що до завершення заходів, пов’язаних з утворенням Фонду соціального страхування України (далі — Фонд) і його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених Законом № 1105, забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — ФСС від НВП) та ФСС з ТВП. При цьому пунктом 9 Прикінцевих та перехідних положень Законом № 1105 чітко визначено, що нормативно-правові та розпорядчі акти ФСС від НВП та ФСС з ТВП діють до затвердження відповідних рішень Фондом.

Так, відповідно до статті 244-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП) органи ФСС з ТВП розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (стаття 165-5 КпАП).

Від імені ФСС з ТВП розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники виконавчих дирекцій відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та їх заступники, керівники районних, міжрайонних, міських, районних у містах виконавчих дирекцій відділень Фонду. Відповідно до Закону № 77 з 1 квітня 2015 року зазначену статтю буде виключено.

Отже, на цей час робочі органи ФСС з ТВП мають право розглядати справи про адміністративні правопорушення в рамках Закону № 1105 та застосовувати адміністративні штрафи за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів на підставі норм КпАП.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю