Понад 375 тис. грн штрафу на ФОП від Держпраці

1 серпня 2022
2338
Середній бал: 5 із 5

Дізнайтеся, за що покарано підприємця, та не допускайте подібних помилок

Понад 375 тис. грн штрафу на ФОП від Держпраці

В березні 2019 року інспектори праці перевірили фізичну особу–підприємця. Під час проведення перевірки було виявили 3 особи, які працювали без трудових договорів, що є порушенням ч. 1 ст. 21 КЗпП.

Територіальне управління Держпраці винесло постанову про накладення на роботодавця штрафу у розмірі 375 570,00 гривень (2 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Термінові роз'яснення для кадровиків у серпні 2022

Суб’єкт господарювання не погодився з постановою та звернувся до суду із позовом за захистом порушених, на його думку, прав та інтересів.

Суди попередніх інстанцій встановили, що предметом договорів на послуги є процес праці, а не її кінцевий результат. Фізичні особи повинні були виконувати систематично певні трудові функції в кафе відповідно до визначеного виду виконуваної роботи, у встановлений строк. В укладених договорах не визначається обсяг виконуваної роботи, а обумовлюється у вигляді зобов'язання виконувати роботи (надавати послуги), не зазначається, який саме конкретно результат роботи повинен передати виконавець замовнику, не визначено переліку завдань роботи, її обсягу, видів тощо.

15 червня 2022  ВС виніс постанову у справі №360/1561/19, якою касаційну скаргу фізичної особи–підприємця залишив без задоволення.

Суд ухвалив рішення залишити без змін Рішення Луганського окружного адміністративного суду та постанову Першого апеляційного адміністративного суду.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Держпраці

logo