Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Чи зараховується до страхового стажу період роботи після призначення пенсії на території Російської Федерації, - роз’яснення ПФУ

  • 26 січня 2015
  • 318

Пенсійний фонд України пояснив, чи має право працівник, який після призначення пенсії за віком два роки продовжує працювати на підприємстві, розташованому на території Російської Федерації, на перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу, відпрацьованого після призначення пенсії

Пенсійний фонд України пояснив, чи має право працівник, який після призначення пенсії за віком два роки продовжує працювати на підприємстві, розташованому на території Російської Федерації, на перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу, відпрацьованого після призначення пенсії.

Відповідно до ст. 1 Угоди про гарантії прав громадян держав – учасниць Співдружності Незалежних держав у галузі пенсійного забезпечення (далі – Угода), підписаної 13.03.1992, пенсійне забезпечення громадян держав – учасниць цієї Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

Статтею 6 Угоди передбачено, що трудовий стаж, набутий громадянами на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набуття чинності цією Угодою зараховується для встановлення права на пенсію.  Розмір пенсії за Угодою обчислюють із заробітку (доходу) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу.

Відповідно до норм чинного законодавства України (стаття 42 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам провадяться, зокрема, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду України.

Оскільки Угодою врегульовано питання обчислення стажу лише при призначенні пенсії та визначено, що пенсійне забезпечення громадян держав – учасниць цієї Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають підстав для зарахування до страхового стажу періодів роботи після призначення пенсії за межами країни немає.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю