СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Нова хвиля мобілізації в Україні розпочалася

  • 20 січня 2015
  • 152

Новий Указ Президента України «Про часткову мобілізацію» не тільки визначив її строки та порядок проведення, але й надав відповідь на запитання «Що буде з мобілізованими працівниками, коли сплине рік з дня їх призову на військову службу?»

Новий Указ Президента України «Про часткову мобілізацію» не тільки визначив її строки та порядок проведення, але й надав відповідь на запитання «Що буде з мобілізованими працівниками, коли сплине рік з дня їх призову на військову службу?».

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про деякі оборонно-мобілізаційні питання» від 20.12.2014 (введено в дію Указом Президента України від 14.01.2015 № 14/2015) з метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави, Рада національної безпеки і оборони України запропонувала Президентові України прийняти в установленому порядку рішення щодо проведення в Україні протягом 2015 року часткової мобілізації у три черги протягом 210 діб.

Указ Президента України «Про часткову мобілізацію» від 14.01.2015 № 15/2015 (далі —Указ про мобілізацію) затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 15.01.2015 № 113-VIII (далі — Закон № 113).

Указ про мобілізацію та Закон № 113 опубліковано 20 січня 2015 року одночасно у двох офіційних виданнях: Урядовому кур’єрі (№ 9 від 20.01.2014) та Голосі України (№ 8 від 20.01.2015). Таким чином, нова хвиля мобілізація стартувала в Україні 20.01.2015.

Часткова мобілізація протягом 2015 року має бути проведена у три черги протягом 210 діб, а призов військовозобов'язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб армії буде здійснено в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

Пунктом 4 Указу про мобілізацію визначено, що у період з 18 березня по 1 травня 2015 року мають бути звільнені в запас (демобілізовані) військовослужбовці, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 № 303/2014.

Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України доручено провести звільнення таких військовослужбовців у визначені терміни, але не пізніше ніж за 10 діб до закінчення однорічного строку їх перебування на військовій службі, та перевезення звільнених військовослужбовців до місць проживання (перебування). Це означає, що працівники, за якими, згідно зі статтею 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП), пільги щодо збереження місця роботи та середнього заробітку зберігаються протягом року, мають повернутися до рідних домівок і приступити до роботи до збігу річного строку з моменту їх призиву на військову службу у зв’язку із мобілізацією.

Кабінет Міністрів України має забезпечити фінансування та вжити заходів, пов’язаних з оголошенням і проведенням часткової мобілізації та звільненням у запас військовослужбовців (демобілізацією). Напряму йдеться лише про перевезення демобілізованих працівників до місць проживання (перебування), однак, не виключено, що скоро з’явиться довгоочікуваний акт Кабінету Міністрів України, який, відповідно до статті 119 КЗпП, має визначити порядок відшкодування з Державного бюджету витрат роботодавців, пов’язаних із збереженням середнього заробітку мобілізованих працівників.

На місцеві органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності покладається обов’язок з організації і забезпечення своєчасного оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

У пригоді Вам неодмінно стане:

Працівник відмовляється від отримання повістки, переданої військкоматом в організацію

До відома

Верховною Радою України (постанова від 14.01.2015 № 103-VIII) прийнято за основу проект Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за окремі військові злочини (реєстр. № 1552 від 22.12.2014). Суб’єктом законодавчої ініціативи виступив Кабінет Міністрів України.

Законопроектом передбачається поширити кримінальну відповідальність за військові злочини, передбачену статтями 402-405, 407-411, 413, 418, 420-421, 425-426, 428, 435 Кримінального кодексу України, не тільки на випадки їх вчинення під час воєнного стану, а й під час дії особливого періоду. Зазначеними статтями передбачено зокрема відповідальність за непокору, невиконання наказу, опір начальникові, самовільне залишення військової частини або місця служби, дезертирство, ухилення від військової служби. За вчинення злочинів особу чекатимуть санкції у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 15 років (залежно від вчиненого злочину).

НЕ ПРОПУСТІТЬ:

МОБІЛІЗАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ: від отримання повістки до демобілізації

Отримайте відповіді на всі запитання щодо мобілізації, демобілізації та трудових відносин із мобілізованими працівниками!

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю