Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

КЗпП гармонізовано із Законом «Про зайнятість населення»

  • 14 січня 2015
  • 262

З 1 січня 2015 року Кодекс законів про працю України (КЗпП) і Закон України «Про зайнятість населення», який діє ще з 1 січня 2013 року, нарешті не суперечитимуть один одному в частині повідомлення служби зайнятості про звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП

З 1 січня 2015 року Кодекс законів про працю України (КЗпП) і Закон України «Про зайнятість населення», який діє ще з 1 січня 2013 року, нарешті не суперечитимуть один одному в частині повідомлення служби зайнятості про звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП.

Прийнятий напередодні нового року Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII (далі — Закон № 77) містить низку норм, спрямованих на гармонізацію чинного законодавства.

Так, у відповідність із Законом України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість) приведено норми статті 49-2 КЗпП.

Як і раніше, про наступне вивільнення (тобто звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП) попереджатимемо працівників за два місяці, одночасно із попередженням про звільнення пропонуватимемо іншу роботу, однак службу зайнятості інформуватимемо лише у разі, якщо вивільнення працівників є масовим, тобто відповідає критеріям масового вивільнення, визначеним статтею 48 Закону про зайнятість.

Відтепер у полі КЗпП з’явилися і стажисти, зокрема, в контексті оформлення трудових книжок тим, хто проходитиме стажування. Так, статтю 48 КЗпП, яка визначає, кому і в які строки оформлюються трудові книжки, гармонізовано із Законом про зайнятість населення.

ДО ВІДОМА

Нагадаємо, що статтею 29 Закону про зайнятість передбачено можливість підвищення конкурентоспроможності молоді, яка навчається, шляхом проходження стажування на підприємствах, а запис про таке стажування має вноситися до трудової книжки.

Наразі і КЗпП містить норми, що й на студентів ВНЗ та професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування, ведуться трудові книжки, а оформити трудову книжку стажисту слід не пізніше п’яти днів після початку проходження стажування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю