КЗпП гармонізовано із Законом «Про зайнятість населення»

14 січня 2015 235
З 1 січня 2015 року Кодекс законів про працю України (КЗпП) і Закон України «Про зайнятість населення», який діє ще з 1 січня 2013 року, нарешті не суперечитимуть один одному в частині повідомлення служби зайнятості про звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП

З 1 січня 2015 року Кодекс законів про працю України (КЗпП) і Закон України «Про зайнятість населення», який діє ще з 1 січня 2013 року, нарешті не суперечитимуть один одному в частині повідомлення служби зайнятості про звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП.

Прийнятий напередодні нового року Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII (далі — Закон № 77) містить низку норм, спрямованих на гармонізацію чинного законодавства.

Так, у відповідність із Законом України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість) приведено норми статті 49-2 КЗпП.

Як і раніше, про наступне вивільнення (тобто звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП) попереджатимемо працівників за два місяці, одночасно із попередженням про звільнення пропонуватимемо іншу роботу, однак службу зайнятості інформуватимемо лише у разі, якщо вивільнення працівників є масовим, тобто відповідає критеріям масового вивільнення, визначеним статтею 48 Закону про зайнятість.

Відтепер у полі КЗпП з’явилися і стажисти, зокрема, в контексті оформлення трудових книжок тим, хто проходитиме стажування. Так, статтю 48 КЗпП, яка визначає, кому і в які строки оформлюються трудові книжки, гармонізовано із Законом про зайнятість населення.

 

ДО ВІДОМА

Нагадаємо, що статтею 29 Закону про зайнятість передбачено можливість підвищення конкурентоспроможності молоді, яка навчається, шляхом проходження стажування на підприємствах, а запис про таке стажування має вноситися до трудової книжки.

Наразі і КЗпП містить норми, що й на студентів ВНЗ та професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування, ведуться трудові книжки, а оформити трудову книжку стажисту слід не пізніше п’яти днів після початку проходження стажування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!