Новий Закон «Про державну службу» знову відтермінували на рік

29 грудня 2014 182
Верховна Рада України знову відклала на рік – до 1 січня 2016 року – набрання чинності новим Законом «Про державну службу». 29 грудня 2014 року ухвалений ВР Закон про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо відтермінування набрання чинності) передано на підпис Президенту України

Верховна Рада України знову відклала на рік – до 1 січня 2016 року – набрання чинності новим Законом «Про державну службу». 29 грудня 2014 року ухвалений ВР Закон про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо відтермінування набрання чинності) передано на підпис Президенту України.

З історії питання

Нову редакцію Закону України «Про державну службу» за реєстраційним № 4050-VI було ухвалено Верховною Радою України 17 листопада 2011 року та підписано Президентом України 10 січня 2012 року. Закон мав набрати чинності з 1 січня 2013 року.

Водночас, набрання чинності неодноразово відкладали, адже реалізація нової редакції Закону про держслужбу потребувала збільшення видатків з державного бюджету на оплату праці державних службовців (близько 30 млрд.грн).

Положеннями Коаліційної угоди (Розділ VII Децентралізація та реформа публічної адміністрації) передбачено концептуальні  зміни до Закону України «Про державну службу», якими має бути визначено  деполітизацію та професіоналізацію державної служби, уніфікацію розмірів заробітних плат державних службовців відповідно до категорій і залежно від рівня відповідальності, складності роботи та компетенцій, що вимагаються.

Крім того, одночасно зі змінами до законодавства про державну службу, протягом І кварталу 2015 року передбачається, зокрема:

-              прийняття нової редакції Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», що ґрунтується на європейських принципах публічної служби;

-              здійснення функціонального аналізу і організаційної реструктуризації (оптимізації) органів державної влади та органів місцевого самоврядування, скорочення чисельності державних службовців, оптимізації витрат на забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування.        

Отже, маючи на меті необхідність належного та системного реформування системи державного управління шляхом прийняття нової редакції Закону України «Про державну службу» та нової редакції закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» депутати прийняли рішення щодо відтермінування ще на один рік набрання чинності новим Законом України «Про державну службу».

 

Підготовлено експертами експертно-правової системи Експертус: КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору