Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Чи варто поспішати до кінця 2014 року виходити на пенсію жінкам у 55 років

  • 26 грудня 2014
  • 104

Профспілка працівників охорони здоров’я України на своєму офіційному сайті роз’яснила, чи варто йти на пенсію у 55 років

Профспілка працівників охорони здоров’я України на своєму офіційному сайті роз’яснила, чи варто йти на пенсію у 55 років.

Таке запитання викликане тим, що починаючи з 1 січня 2015 року втрачає чинності норма Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон), згідно з якою жінки, які досягли 55 років, можуть скористатися правом на призначення їм дострокової пенсії. Таке право мають лише ті жінки, які не працюють та мають страхового стажу не менш як 30 років. У цьому випадку розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 і з урахуванням ст. 28 Закону, зменшується на 0.5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію (п. 7 Прикінцевих положень Закону).

Якщо така жінка до досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, працевлаштується, виплата дострокової пенсії на час її роботи припиняється. У цьому разі після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію. Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, продовжує працювати і відмовилася від одержання пенсії.

Профспілка звертає увагу, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.

Виходити достроково на заслужений відпочинок, на думку спеціалістів профспілки, є сенс тим, у кого були невеликі зарплати, хто наразі не працює — все одно вони отримають мінімальну пенсію. Тим же, хто добре заробляє і в змозі працювати далі, доцільніше ще попрацювати.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю