Чи варто поспішати до кінця 2014 року виходити на пенсію жінкам у 55 років

26 грудня 2014
137
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Профспілка працівників охорони здоров’я України на своєму офіційному сайті роз’яснила, чи варто йти на пенсію у 55 років

Профспілка працівників охорони здоров’я України на своєму офіційному сайті роз’яснила, чи варто йти на пенсію у 55 років.

Таке запитання викликане тим, що починаючи з 1 січня 2015 року втрачає чинності норма Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон), згідно з якою жінки, які досягли 55 років, можуть скористатися правом на призначення їм дострокової пенсії. Таке право мають лише ті жінки, які не працюють та мають страхового стажу не менш як 30 років. У цьому випадку розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 і з урахуванням ст. 28 Закону, зменшується на 0.5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію (п. 7 Прикінцевих положень Закону).

Якщо така жінка до досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, працевлаштується, виплата дострокової пенсії на час її роботи припиняється. У цьому разі після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію. Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, продовжує працювати і відмовилася від одержання пенсії.

Профспілка звертає увагу, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.

Виходити достроково на заслужений відпочинок, на думку спеціалістів профспілки, є сенс тим, у кого були невеликі зарплати, хто наразі не працює — все одно вони отримають мінімальну пенсію. Тим же, хто добре заробляє і в змозі працювати далі, доцільніше ще попрацювати.

logo