Порушення роботодавцем порядку атестації робочих місць не позбавляє працівника права на отримання пільгової пенсії

25 грудня 2014
524
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Такого висновку дійшла Судова палата в адміністративних справах Верховного Суду України у «Про скасування рішення про відмову включити до пільгового стажу період роботи на підприємстві та зобов’язання зарахувати цей період роботи до пільгового стажу і перерахувати пенсію» від 16.09.2014 № 21-307а14

Такого висновку дійшла Судова палата в адміністративних справах Верховного Суду України у «Про скасування рішення про відмову включити до пільгового стажу період роботи на підприємстві та зобов’язання зарахувати цей період роботи до пільгового стажу і перерахувати пенсію» від 16.09.2014 № 21-307а14.

Позивач працював гірничим монтажником з повним робочим днем у шахті. Посада, відповідно до Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36, віднесена до робіт, зайнятість на яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Чергова атестація робочих місць в організації була проведена 16 жовтня 2007 року, а попередня — 15 листопада 2000 року.

При призначенні позивачу пенсії за віком на пільгових умовах управління ПФУ зазначило, що оскільки атестація робочих місць, яка має проводитися не рідше ніж один раз на 5 років, була проведена 15 листопада 2000 року та 16 жовтня 2007 року, то період роботи позивача з 21 листопада 2005 року по 16 жовтня 2007 року не може бути зараховано до пільгового стажу.

Позивач просив суд зобов’язати управління ПФУ зарахувати цей період роботи до пільгового стажу та перерахувати пенсію з урахуванням зазначеного страхового стажу з 30 липня 2012 року.

Верховний Суд України дійшов такого висновку.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Мінпраці України від 01.09.1992 № 41.

Обов’язок по проведенню атестації робочих місць, відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівників організацій, а тому непроведення такої атестації у визначені законодавством строки не може позбавити громадян їх конституційного права на соціальний захист, зокрема на пенсію за віком на пільгових умовах.

Якщо чергова атестація була проведена з порушенням строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.

logo