Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Порядок отримання матеріального забезпечення добровільно застрахованими фізичними особами – підприємцями, — роз’яснення ФСС з ТВП

 • 23 грудня 2014
 • 149

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 15.12.2014 надав роз'яснення щодо надання матеріального забезпечення ФОП, які беруть добровільну участь у системі соціального страхування

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 15.12.2014 надав роз'яснення щодо надання матеріального забезпечення ФОП, які беруть добровільну участь у системі соціального страхування.

ФСС з ТВП нагадує, що відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240 (далі - Закон № 2240) особи, які забезпечують себе роботою самостійно, у тому числі фізичні особи - підприємці, особисто можуть брати участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на добровільних засадах.

Чинним законодавством передбачено укладання договору з органом Державної фіскальної служби та фізичною особою - підприємцем, який виявив бажання брати участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Для осіб такої категорії єдиний соціальний внесок встановлюється у розмірі 36,6 відсотків визначеної бази нарахування єдиного соціального внеску.

Згідно зі ст. 34 Закону № 2240 надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:

 • допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);
 • допомога по вагітності та пологах;
 • допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);
 • забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, утримання санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків).

ФСС з ТВП роз’яснює, що фізична особа - підприємець має право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок коштів Фонду з моменту укладання Типового договору про добровільну участь та сплати єдиного соціального внеску.

Для отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг ФОП має звернутися звертається до робочого органу ФСС з ТВП з такими документами:

1. Заява встановленої форми із зазначенням реквізитів банківської установи та номера поточного рахунку.

2. Довідка з Державної фіскальної служби про сплату ЄСВ.

3. Документи, які підтверджують настання страхового випадку:

 • листок непрацездатності (оригінал);
 • у разі отримання допомоги на поховання: Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, у разі реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної або міської ради - довідка для отримання допомоги на поховання, свідоцтво про смерть (копія).

4. Документи, копії яких належним чином засвідчуються працівником робочого органу Фонду:

 • типовий договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового соціального страхування;
 • свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;
 • паспорт;
 • довідка про присвоєння ідентифікаційного коду;
 • трудова книжка;
 • страхове свідоцтво.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю