• Головна сторінка
 • » Новини
 • » Порядок отримання матеріального забезпечення добровільно застрахованими фізичними особами – підприємцями, — роз’яснення ФСС з ТВП

Порядок отримання матеріального забезпечення добровільно застрахованими фізичними особами – підприємцями, — роз’яснення ФСС з ТВП

23 грудня 2014 144
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 15.12.2014 надав роз'яснення щодо надання матеріального забезпечення ФОП, які беруть добровільну участь у системі соціального страхування

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 15.12.2014 надав роз'яснення щодо надання матеріального забезпечення ФОП, які беруть добровільну участь у системі соціального страхування.

ФСС з ТВП нагадує, що відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240 (далі - Закон № 2240) особи, які забезпечують себе роботою самостійно, у тому числі фізичні особи - підприємці, особисто можуть брати участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на добровільних засадах.

Чинним законодавством передбачено укладання договору з органом Державної фіскальної служби та фізичною особою - підприємцем, який виявив бажання брати участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Для осіб такої категорії єдиний соціальний внесок встановлюється у розмірі 36,6 відсотків визначеної бази нарахування єдиного соціального внеску.

Згідно зі ст. 34 Закону № 2240 надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:

 • допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);
 • допомога по вагітності та пологах;
 • допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);
 • забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, утримання санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків).

ФСС з ТВП роз’яснює, що фізична особа - підприємець має право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок коштів Фонду з моменту укладання Типового договору про добровільну участь та сплати єдиного соціального внеску.

Для отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг ФОП має звернутися звертається до робочого органу ФСС з ТВП з такими документами:

1. Заява встановленої форми із зазначенням реквізитів банківської установи та номера поточного рахунку.

2. Довідка з Державної фіскальної служби про сплату ЄСВ.

3. Документи, які підтверджують настання страхового випадку:

 • листок непрацездатності (оригінал);
 • у разі отримання допомоги на поховання: Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, у разі реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної або міської ради - довідка для отримання допомоги на поховання, свідоцтво про смерть (копія).

4. Документи, копії яких належним чином засвідчуються працівником робочого органу Фонду:

 • типовий договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового соціального страхування;
 • свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;
 • паспорт;
 • довідка про присвоєння ідентифікаційного коду;
 • трудова книжка;
 • страхове свідоцтво.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


 • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×