СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Уряд планує посилити гарантії молодим працівникам, які виявили бажання працювати у сільській місцевості

  • 22 грудня 2014
  • 46

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підтримки молодих працівників, в тому числі тих, які залучені до роботи в селах і селищах)» (реєстр. № 1367 від 10.12.2014)

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підтримки молодих працівників, в тому числі тих, які залучені до роботи в селах і селищах)» (реєстр. № 1367 від 10.12.2014).

Проект Закону України направлений на забезпечення підтримки молодих працівників (насамперед тих, які виявили бажання працювати у сільський місцевості).

Законопроектом передбачається внести зміни до Кодексу законів про працю України, до законів України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» та від 05.02.1993 № 2998-XII «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні».

Законопроектом пропонується встановити, що:

  • працездатна молодь - це громадяни України віком від 15 до 35 років (наразі це громадяни України віком від 14 до 35 років);
  • молодим працівникам перше робоче місце надається на строк не менше трьох років (зараз - на строк не менше двох років);
  • забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії висувати вимоги, що надають перевагу випускникам або студентам певних навчальних закладів;
  • до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать, зокрема, молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом року (а не, як зараз, протягом шести місяців) після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу.
  • протягом трьох місяців (за діючим законодавством -  у невизначений строк) з дня початку виконання роботи відповідно до трудового договору молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менш як три роки з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і виду діяльності, що розташовані у сільських населених пунктах, надається житло на строк його роботи, а також протягом одного місяця (за діючим законодавством -  у невизначений строк) одноразова адресна допомога у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку та за переліком професій (спеціальностей), затверджених Кабінетом Міністрів України.

Крім того, відповідно до законопроекту роботу керівників стажування, призначених з числа працівників підприємства, організації потрібно обов'язково окремо оплачувати у розмірах не менше 10 відсотків суми основної заробітної плати, яку вони отримують за основним місцем роботи. Тому що зараз Законом України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» передбачено, що така робота керівників стажування не оплачується, а лише може оплачуватися у розмірах не менше 5 відсотків суми основної заробітної плати, яку вони отримують за основним місцем роботи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю