• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Уряд планує посилити гарантії молодим працівникам, які виявили бажання працювати у сільській місцевості

Уряд планує посилити гарантії молодим працівникам, які виявили бажання працювати у сільській місцевості

22 грудня 2014 46
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підтримки молодих працівників, в тому числі тих, які залучені до роботи в селах і селищах)» (реєстр. № 1367 від 10.12.2014)

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підтримки молодих працівників, в тому числі тих, які залучені до роботи в селах і селищах)» (реєстр. № 1367 від 10.12.2014).

Проект Закону України направлений на забезпечення підтримки молодих працівників (насамперед тих, які виявили бажання працювати у сільський місцевості).

Законопроектом передбачається внести зміни до Кодексу законів про працю України, до законів України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» та від 05.02.1993 № 2998-XII «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні».

Законопроектом пропонується встановити, що:

  • працездатна молодь - це громадяни України віком від 15 до 35 років (наразі це громадяни України віком від 14 до 35 років);
  • молодим працівникам перше робоче місце надається на строк не менше трьох років (зараз - на строк не менше двох років);
  • забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії висувати вимоги, що надають перевагу випускникам або студентам певних навчальних закладів;
  • до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать, зокрема, молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом року (а не, як зараз, протягом шести місяців) після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу.
  • протягом трьох місяців (за діючим законодавством -  у невизначений строк) з дня початку виконання роботи відповідно до трудового договору молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менш як три роки з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і виду діяльності, що розташовані у сільських населених пунктах, надається житло на строк його роботи, а також протягом одного місяця (за діючим законодавством -  у невизначений строк) одноразова адресна допомога у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку та за переліком професій (спеціальностей), затверджених Кабінетом Міністрів України.

Крім того, відповідно до законопроекту роботу керівників стажування, призначених з числа працівників підприємства, організації потрібно обов'язково окремо оплачувати у розмірах не менше 10 відсотків суми основної заробітної плати, яку вони отримують за основним місцем роботи. Тому що зараз Законом України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» передбачено, що така робота керівників стажування не оплачується, а лише може оплачуватися у розмірах не менше 5 відсотків суми основної заробітної плати, яку вони отримують за основним місцем роботи.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×