До страхового стажу не зараховується період перебування у центрі зайнятості без отримання виплати допомоги по безробіттю

19 грудня 2014
30304
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Пенсійний фонд України роз’яснив, що періоди, в які допомога по безробіттю не виплачувалась, до страхового стажу зараховані не будуть

Пенсійний фонд України розглянув запит такого змісту: «Після звільнення у зв’язку із скороченням штату я була зареєстрована з 23.07.2001 по 27.12.2002 в центрі зайнятості як особа, що шукає роботу. 30.07.2001 отримала статус безробітної. З 21.08.2001 по 15.08.2002 отримувала допомогу по безробіттю. Чи зараховується в страховий стаж період перебування в центрі зайнятості без отримання виплати допомоги по безробіттю з 23.07.2001 по 20.08.2001 та з 16.08.2002 по 27.12.2002?».

Спеціалісти ПФУ роз’яснили, що згідно із ч. 4 ст. 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Відповідно до статті 56 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення», період одержання допомоги по безробіттю зараховується до стажу роботи.

До страхового стажу буде зараховано період отримання допомоги по безробіттю з 21.08.2001 по 15.08.2002, а періоди, коли така допомога не виплачувалась, до страхового стажу зараховано не буде.

logo