СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Організації-боржники з виплати заробітної плати вноситимуться в Реєстр боржників, а притягнення до відповідальності керівників стане невідворотним

  • 18 грудня 2014
  • 73

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про заходи із забезпечення погашення заборгованості по заробітній платі» (реєстр. № 1443 від 11.12.2014)

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про заходи із забезпечення погашення заборгованості по заробітній платі» (реєстр. № 1443 від 11.12.2014).

Необхідність прийняття такого закону викликана стрімким зростанням заборгованості по заробітній платі абсолютно по всім економічно активним організаціям: державної, комунальної та приватної форм власності. Станом на кінець листопада 2014 року заборгованість по заробітній платі в Україні сягнула 1795,3 млн. грн. (збільшення на 1 млрд. грн. у порівнянні із початком року).

Зважаючи на той факт, що статті 43, 48 Конституції України гарантують українцям право на достатній життєвий рівень для громадян та їхніх сімей, що включає достатнє харчування, одяг, житло, який неможливо забезпечити без своєчасної оплати праці у повному обсязі; право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку кожен з нас вільно обирає або на яку вільно погоджується; право на заробітну плату, не нижчу, ніж визначено законом, розробники проекту закону пропонують механізм боротьби із постійним ростом заборгованості по заробітній платі.

Законопроектом визначено такі заходи із забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати:

  • створюється Реєстр боржників, до якого включаються організації із боргами по зарплаті не менше 50 тис. грн., або які мають заборгованість протягом 2 місяців підряд незалежно від суми;
  • протягом 3 місяців проводиться фінансовий аудит щодо всіх боржників, включених до Реєстру, із залученням Держпраці України та правоохоронних органів;
  • за результатами фінансового аудиту вживаються заходи, направлені на погашення заборгованості із заробітної плати і притягнення винних осіб до відповідальності.

Конституція України декларує, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. Безпосередня відповідальність за виплату заробітної плати покладена на керівників організацій незалежно від форми власності, яких може бути притягнуто до дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності за порушення законодавства про працю.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю