Кадровик01

Постраждалих резервістів прирівняли до військових пенсіонерів

  • 5 травня 2016
  • 156

Служба у військовому резерві під час безпосередньої участі в АТО чи забезпеченні її проведення зараховуватиметься до вислуги років для призначення пенсії

Служба у військовому резерві під час безпосередньої участі в АТО чи забезпеченні її проведення зараховуватиметься до вислуги років для призначення пенсії.

Верховна Рада подбала про пенсійне забезпечення резервістів, постраждалих внаслідок АТО. Йдеться про інвалідів та членів сімей осіб, які загинули чи померли під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпеченні її проведення.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей» від 12.04.2016 № 1080-VIII визначено: пенсійне забезпечення для таких осіб здійснюється у порядку, встановленому Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII для військовослужбовців відповідних прирівняних посад та членів їх сімей.

Окрім того, ветеранами військової служби також визнаються інваліди I та II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби, служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи при виконанні службових обов’язків по охороні громадського порядку, боротьбі із злочинністю та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Підготувала
Ольга Савченко,
експерт МЦФЕР: Кадри

Коментар редакції

Детальніше по пільги для учасників АТО — в експертних статтях:

Отримання статусу учасника бойових дій та пільги особам, які брали участь в АТО

(«Кадровик-01», № 10/2014)

Гарантії працівникам, які виконують військовий обов’язок у 2014-2016 роках, і сумна доля компенсації середнього заробітку

(«Кадровик-01», № 02/2016)

Зміни в пенсійному законодавстві з 01.01.2016: про найголовніше для кадровика

(«Кадровик-01», № 02/2016)

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон