Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Допомогу на поховання загиблих мобілізованих працівників виплачуватиме ФСС з ТВП

  • 9 грудня 2014
  • 149

У разі загибелі працівника, призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, роботодавець має право призначити допомогу на поховання сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання, за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Роз’яснення Виконавчої дирекції ФСС з ТВП у листі від 24.11.2014 № 2.4-15-3124

У разі загибелі працівника, призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, роботодавець має право призначити допомогу на поховання сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання, за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС з ТВП). Роз’яснення Виконавчої дирекції ФСС з ТВП у листі від 24.11.2014 № 2.4-15-3124.

За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Цей період зараховується до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю та до стажу державної служби.

У разі загибелі працівника, призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, страхувальник має право призначити допомогу на поховання за рахунок коштів ФСС з ТВП сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання.

Так, відповідно до частини четвертої статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) допомога на поховання застрахованої особи призначається та надається сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, за основним місцем роботи застрахованої особи на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради.

Право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи і час випробування та день звільнення) (частина перша ст. 4 Закону № 2240).

Підставою для фінансування страхувальника робочим органом відділення ФСС з ТВП є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок.

Важливо

Військовозобов’язані, які були призвані на військову службу під час мобілізації, в особливий період, набувають нового юридичного статусу — військовослужбовці, внаслідок чого на них розповсюджуються пільги, передбачені Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців і членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII та іншими нормативно-правовими актами.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю