Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Новий Трудовий кодекс України: проект оприлюднено для громадського обговорення

  • 19 листопада 2014
  • 744

Трудовий кодекс України — довгоочікуваний нормативно-правовий акт, розробка якого триває вже понад 10 років. Наразі Міністерством соціальної політики України розроблено і оприлюднено новий проект Трудового кодексу

Необхідність прийняття нового Трудового кодексу назріла давно, адже на сьогодні трудові відносини регламентуються Кодексом законів про працю України, прийнятим ще у 1971 році, і величезною кількістю нормативних актів з питань праці, що визначають шляхи реалізації норм КЗпП  та інших питань, які ним не врегульовані.

Країні давно був потрібний кодифікований акт законодавства, який би комплексно регламентував трудові відносини. За останні роки на розгляд Верховної Ради вже подавався проект Трудового кодексу, утім, він так і не був прийнятий.

Наразі наказом Міністерства соціальної політики України від 06.06.2014 № 374 було утворено робочу групу для розробки нового проекту Трудового кодексу, який враховував би усі потреби регламентування трудових відносин і вдосконалення відповідно сфери законодавства.

Отже, проект нового Трудового кодексу розроблено і оприлюднено.

Структурно новий Трудовий кодекс складається з 9 книг, 43 розділів і міститиме 521 статтю.

Новий Трудовий кодекс докладно регламентуватиме питання суміщення професій (посад), порядок визнання трудового договору недійсним, надомну, тимчасову, сезонну роботу, відсторонення від роботи, припинення трудових відносин у зв’язку зі смертю працівника.

Трудовий кодекс визначатиме і такі аспекти, як важкість і напруженість праці, роз’їзний характер праці, вахтовий метод, польові умови праці, чергування.

Трудовий кодекс вводить у нормативне поле і такий новий термін як «призупинення трудових відносин».

Із новацій Трудового кодексу варто відмітити новий вид відпустки — «Заохочувальна відпустка, що надається за ініціативою роботодавця» (ст. 265 проекту ТК).

Так, Правилами внутрішнього трудового розпорядку чи колективним договором може бути передбачено надання працівникам заохочувальних відпусток за сумлінне виконання трудових обов‘язків, тривалу добросовісну працю та з інших підстав тривалістю до 7 календарних днів із збереженням заробітної плати.

За ініціативою роботодавця з підстав, передбачених у частині першій статті 265 ТК, можуть надаватися заохочувальні відпустки, тривалість яких визначається роботодавцем самостійно.

Проектом передбачається, що Трудовий кодекс набере чинності з 1 січня 2016 року.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю