Скорочення Списків № 1 і № 2 обмежить права працівників на пільгові пенсії

9 березня 2016
650
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Профспілки занепокоєні прийняттям нової постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»

Профспілки занепокоєні прийняттям нової постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах».

У проекті постанови із Списків № 1 і № 2, затверджених постановою КМУ від 16.01.2003 № 36 (далі — Списки № 1 і № 2), вилучено низку виробництв, професій та посад, зайнятість на яких, за результатами неодноразово проведеної атестації робочих місць, нині дає право на пенсійне забезпечення на пільгових умовах. Однак до проекту не надано жодних обгрунтувань щодо таких змін, навіть підтвердження відсутності на таких робочих місцях несприятливих та шкідливих умов праці.

На думку профспілок, виключення зі Списків № 1 і № 2 виробництв, професій чи посад, зайнятість на яких сьогодні дає право на пільгове пенсійне забезпечення, призведе до обмеження прав і гарантій працівників, зайнятих у шкідливих і важких умовах праці, виникнення соціальної напруги в трудових колективах.

Тому Спільний представницький орган всеукраїнських об’єднань профспілок направив Міністру соціальної політики України П. Розенку лист із пропозицією про робочу зустріч з керівниками галузевих профспілок. Мета зустрічі — вироблення конкретного плану роботи з опрацювання нової редакції Списків № 1 і № 2.

Зокрема, в листі запропоновано створити у кожній галузі з представників міністерства (відомства) і галузевої профспілки комісію, яка повинна детально опрацювати відповідний перелік професій і посад, внести пропозиції. За результатами роботи таких комісій сформувати Списки № 1 і № 2 для остаточного обговорення і прийняття відповідного рішення.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


logo