Кадровик01

Скорочення Списків № 1 і № 2 обмежить права працівників на пільгові пенсії

  • 9 березня 2016
  • 611

Профспілки занепокоєні прийняттям нової постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»

Профспілки занепокоєні прийняттям нової постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах».

У проекті постанови із Списків № 1 і № 2, затверджених постановою КМУ від 16.01.2003 № 36 (далі — Списки № 1 і № 2), вилучено низку виробництв, професій та посад, зайнятість на яких, за результатами неодноразово проведеної атестації робочих місць, нині дає право на пенсійне забезпечення на пільгових умовах. Однак до проекту не надано жодних обгрунтувань щодо таких змін, навіть підтвердження відсутності на таких робочих місцях несприятливих та шкідливих умов праці.

На думку профспілок, виключення зі Списків № 1 і № 2 виробництв, професій чи посад, зайнятість на яких сьогодні дає право на пільгове пенсійне забезпечення, призведе до обмеження прав і гарантій працівників, зайнятих у шкідливих і важких умовах праці, виникнення соціальної напруги в трудових колективах.

Тому Спільний представницький орган всеукраїнських об’єднань профспілок направив Міністру соціальної політики України П. Розенку лист із пропозицією про робочу зустріч з керівниками галузевих профспілок. Мета зустрічі — вироблення конкретного плану роботи з опрацювання нової редакції Списків № 1 і № 2.

Зокрема, в листі запропоновано створити у кожній галузі з представників міністерства (відомства) і галузевої профспілки комісію, яка повинна детально опрацювати відповідний перелік професій і посад, внести пропозиції. За результатами роботи таких комісій сформувати Списки № 1 і № 2 для остаточного обговорення і прийняття відповідного рішення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон