text
Кадровик01

Майстри, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, повинні проходити щорічну перевірку з питань охорони праці: роз’яснення Держгірпромнагляду

  • 12 листопада 2014
  • 74

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України у листі від 28.08.2014 № 6538/0/8-03/6/14 повідомляє, що майстри, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, повинні проходити щорічну перевірку з питань охорони праці

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (далі — Держгірпромнагляд) у листі від 28.08.2014 № 6538/0/8-03/6/14 повідомляє, що майстри, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, повинні проходити щорічну перевірку з питань охорони праці.

Відповідно до вимог статті 18 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Зокрема, пункт 4.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення) передбачає, що посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах (далі — роботи підвищеної небезпеки), зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 (далі — Перелік № 15), та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.94 № 263/121 (далі — Перелік № 263/121), проходять щорічне спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Спеціальне навчання з питань охорони праці може проводитись як безпосередньо на підприємстві, так і іншим суб’єктом господарювання, який в установленому Типовим положенням порядку проводить відповідне навчання.

Таким чином, у разі наділення майстрів організаційно-розпорядчими (здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності) або адміністративно-господарськими функціями (управління або розпорядження державним, колективним чи приватним майном) та у разі зайняття на роботах, зазначених у Переліку № 15 та Переліку № 263/121, вони повинні проходити щорічне спеціальне навчання.

До відома

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 року № 5 «Про судову практику у справах про хабарництво», організаційно-розпорядчими обов’язками наділені, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, колективних чи приватних підприємств, установ і організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їх заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).

У той же час адміністративно-господарськими обов’язками в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальних, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон