СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Організація може стягнути з працівника у порядку регресу моральну шкоду, виплачену постраждалому, у повному розмірі шкоди

  • 10 листопада 2014
  • 316

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у рішенні «Про стягнення шкоди» від 15.10.2014 № 6-29015св14 визначив, що у випадках заподіяння працівником моральної шкоди, яка була компенсована потерпілому організацією, шкода у повному розмірі відшкодовується організації працівником, якщо його дії мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у рішенні «Про стягнення шкоди» від 15.10.2014 № 6-29015св14 визначив, що у випадках заподіяння працівником моральної шкоди, яка була компенсована потерпілому організацією, шкода у повному розмірі відшкодовується організації працівником, якщо його дії мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.

Працівником, що обіймав посаду інженера з налагоджувань та випробувань організації, було порушено правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, внаслідок чого постраждала інша особа (далі — Потерпілий). Потерпілий звернувся до суду із цивільним позовом щодо відшкодування моральної шкоди у розмірі 164 100 грн., завданої у зв’язку із ушкодженням здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Організацією шкоду Потерпілому було відшкодовано в повному обсязі.

Вироком районного суду, який набрав законної сили, інженера з налагоджувань та випробувань організації (далі — Працівник) було визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 272 Кримінального кодексу України, і організація звернулася до суду з позовом до Працівника, в якому просила стягнути з нього в порядку регресу 164 100 грн. моральної шкоди, відшкодованої організацією Потерпілому.

Позов організації до Працівника про стягнення майнової шкоди задоволено у повному обсязі з огляду на таке.

Юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків (ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України; далі — ЦК).

Згідно з частиною 1 статті 1191 ЦК особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

Пунктом 3 частини 1 статті 134 Кодексу законів про працю України встановлено, що працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у випадках, якщо шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.

Враховуючи викладене, організація має право на відшкодування Працівником, дії якого кваліфіковані як злочин, моральної шкоди, компенсованої організацією Потерпілому, у повному розмірі шкоди.

До відома:

Статтею 1193 ЦК передбачено можливість зменшення розміру шкоди з урахуванням вини потерпілого та матеріального становища фізичної особи, яка завдала шкоди. Разом з тим відповідно до частини 4 статті 1193 ЦК суд не може зменшити розмір відшкодування шкоди, яку завдано вчиненням злочину. Тому організація у розглянутому судовому рішенні має право на відшкодування моральної шкоди у порядку регресу у повному розмірі.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю