Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Працівник не зобов’язаний виходити з «лікарняного» посеред робочої зміни

  • 5 листопада 2014
  • 436

Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 06.03.2014 № К/9991/73036/12 визначив, що у випадках, коли вихід на роботу з «лікарняного» припадає на середину робочої зміни працівника, то виходити на роботу саме в цю зміну не потрібно. При цьому частина зміни, що переходить на іншу добу, підлягає оплаті

Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 06.03.2014 № К/9991/73036/12 визначив, що у випадках, коли  вихід на роботу з «лікарняного» припадає на середину робочої зміни працівника, то виходити на роботу саме в цю зміну не потрібно. При цьому частина зміни, що переходить на іншу добу, підлягає оплаті.

Судами встановлено, що за результатами перевірки організації Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі ФСС з ТВП) складено акт, яким встановлено порушення щодо нарахування допомоги за невірно підраховані години тимчасової непрацездатності, які підлягають оплаті за індивідуальним графіком роботи працівників. На підставі акту перевірки було прийнято рішення про повернення коштів ФСС з ТВП та застосування фінансових санкцій до організації.

Організація звернулася до суду з позовом до ФСС з ТВП, в якому просила визнати недійсним рішення ФСС з ТВП про повернення коштів та застосування фінансових санкцій в частині оплати повної тривалості робочої зміни, закінчення якої припадає на день, коли, відповідно до відмітки у листку тимчасової непрацездатності, працівник має стати до роботи.

Позов судом задоволено з огляду на таке.

Працівник зобов’язаний після відновлення працездатності приступити до роботи у час початку відповідної зміни (у разі якщо в організації існує змінний режим роботи) або у час початку роботи організації відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку; обов’язок же працівника приступити до роботи об 00:00 годині доби, на яку припадає відновлення працездатності, або у вихідний день законодавством не передбачений.

Вихід на роботу в середині зміни законодавством не передбачено, до того ж це суперечить чинній відрядній системі, оскільки працівник перед початком зміни повинен отримати наряд на виконання робіт та інструктаж щодо дотримання техніки безпеки на робочому місці.

Більше того, законодавством обумовлено лише те, що перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів організації, а за рахунок коштів ФСС з ТВП оплачується решта днів тимчасової непрацездатності, й поділ зміни на частини для оплати листків непрацездатності застрахованої особи, залежно від графіку виходу працівника на роботу, у т. ч. у випадках багатозмінного режиму роботи, не передбачено.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю