-

Працівник не зобов’язаний виходити з «лікарняного» посеред робочої зміни

5 листопада 2014
960
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 06.03.2014 № К/9991/73036/12 визначив, що у випадках, коли вихід на роботу з «лікарняного» припадає на середину робочої зміни працівника, то виходити на роботу саме в цю зміну не потрібно. При цьому частина зміни, що переходить на іншу добу, підлягає оплаті

Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 06.03.2014 № К/9991/73036/12 визначив, що у випадках, коли  вихід на роботу з «лікарняного» припадає на середину робочої зміни працівника, то виходити на роботу саме в цю зміну не потрібно. При цьому частина зміни, що переходить на іншу добу, підлягає оплаті.

Судами встановлено, що за результатами перевірки організації Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі ФСС з ТВП) складено акт, яким встановлено порушення щодо нарахування допомоги за невірно підраховані години тимчасової непрацездатності, які підлягають оплаті за індивідуальним графіком роботи працівників. На підставі акту перевірки було прийнято рішення про повернення коштів ФСС з ТВП та застосування фінансових санкцій до організації.

Організація звернулася до суду з позовом до ФСС з ТВП, в якому просила визнати недійсним рішення ФСС з ТВП про повернення коштів та застосування фінансових санкцій в частині оплати повної тривалості робочої зміни, закінчення якої припадає на день, коли, відповідно до відмітки у листку тимчасової непрацездатності, працівник має стати до роботи.

Позов судом задоволено з огляду на таке.

Працівник зобов’язаний після відновлення працездатності приступити до роботи у час початку відповідної зміни (у разі якщо в організації існує змінний режим роботи) або у час початку роботи організації відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку; обов’язок же працівника приступити до роботи об 00:00 годині доби, на яку припадає відновлення працездатності, або у вихідний день законодавством не передбачений.

Вихід на роботу в середині зміни законодавством не передбачено, до того ж це суперечить чинній відрядній системі, оскільки працівник перед початком зміни повинен отримати наряд на виконання робіт та інструктаж щодо дотримання техніки безпеки на робочому місці.

Більше того, законодавством обумовлено лише те, що перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів організації, а за рахунок коштів ФСС з ТВП оплачується решта днів тимчасової непрацездатності, й поділ зміни на частини для оплати листків непрацездатності застрахованої особи, залежно від графіку виходу працівника на роботу, у т. ч. у випадках багатозмінного режиму роботи, не передбачено.

logo