• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Учасники АТО у складі добровольчих батальйонів зможуть отримати статус учасників бойових дій: пропозиції Президента України

Учасники АТО у складі добровольчих батальйонів зможуть отримати статус учасників бойових дій: пропозиції Президента України

5 листопада 2014 93
Кабміну доручено вжити невідкладних заходів щодо розв’язання на законодавчому рівні проблем соціального захисту учасників АТО, які захищають незалежність України у складі добровольчих батальйонів, та членів їх сімей

З метою посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях та членів їх сімей, а також інших громадян, які проживають на території Донецької і Луганської областей, Указом Президента України від 29.10.2014 № 835/2014 Кабміну доручено вжити невідкладних заходів щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян. Зокрема, це розв’язання на законодавчому рівні проблем соціального захисту учасників АТО, які захищають незалежність України у складі добровольчих батальйонів, та членів їх сімей.

Президент України пропонує надати учасникам АТО право на вступ поза конкурсом до вищих навчальних закладів за спеціальною квотою, а також опрацювати питання щодо надання права на вступ поза конкурсом до ВНЗ дітям, батьки (один із батьків) яких загинули під час участі в АТО, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районах проведення АТО.

Також за дорученням Президента Кабінет Міністрів має ужити невідкладних заходів щодо вирішення питання переведення на навчання за кошти державного бюджету дітей учасників бойових дій, які захищали суверенітет України в зоні АТО, перерозподіливши наявні обсяги держзамовлення.

Слід зазначити, що законопроект щодо соціального захисту бійців добровольчих батальйонів внесено до Парламенту ще 5 вересня цього року (реєстраційний номер 5037).

Законопроектом пропонується надати статус учасника бойових дій особам, які у складі добровольчих формувань територіальної оборони були залучені державними або громадськими організаціями, або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО (а у разі поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час АТО, — статус інваліда війни).

Нагадаємо, що особи, які отримали статус учасника бойових дій, мають право на низку пільг і гарантій, зокрема, щодо медичного обслуговування, проїзду в транспорті, оплати житла та житлово-комунальних послуг, а також у сфері праці.

У пригоді Вам неодмінно стане

Отримання статусу учасника бойових дій та пільги особам, які брали участь в АТО (Кадровик-01, № 10/2014)

 

Також законопроектом пропонується відносити до інвалідів війни (із наданням відповідних пільг та гарантій) осіб, які добровільно здійснювали або залучались до забезпечення проведення антитерористичної операції (здійснювали волонтерську діяльність) та стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час забезпечення АТО (волонтерської діяльності на території проведення АТО), перебуваючи безпосередньо в районах АТО з 14 квітня 2014 року.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення