text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Пільги «чорнобильцям» у разі тимчасової втрати працездатності

  • 4 березня 2016
  • 1391

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадав, що деякі законодавчі норми щодо компенсацій та пільг громадянам, віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зазнали змін

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадав, що деякі законодавчі норми щодо компенсацій та пільг громадянам, віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зазнали змін.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ усі компенсації та пільги особам, віднесеним до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, надаються за умови проживання або постійної роботи чи постійного навчання у зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Оскільки на підставі Закону «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII з частини другої статті 2 Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 27.02.1991 № 791а -ХІІ виключено зону посиленого радіоекологічного контролю (4 зону), пільги щодо виплати матеріального забезпечення особам, віднесеним до 4 категорії, починаючи з 01.01.2015, не надаються.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до 1-3 категорії, встановлено такі соціальні гарантії: 

  • допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу;
  • допомога по догляду за хворим членом сім`ї у розмірі 100% одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;
  • допомога по вагітності та пологам надається жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалістю 180 календарних днів (90 календарних днів до пологів і 90 після пологів). Зауважимо, що у разі ускладнень під час або після пологів листок непрацездатності на 14 додаткових календарних днів чорнобильцям не видається.

Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого Постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011 № 4, пільги з виплати допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи підлягають відображенню в колонках 5 та 6 звіту за формою Ф.4-ФСС з ТВП, а саме:

1. Рядок 1 — по тимчасовій непрацездатності відображається лише сума різниці в оплаті листка непрацездатності між пільговим відсотком (100%) і відсотком з урахуванням страхового стажу. При цьому кількість днів, оплачених за рахунок коштів Фонду, відображається за весь період хвороби.

2. Рядок 2 — по догляду за дитиною відображається сума різниці в оплаті листка непрацездатності між пільговим відсотком (100%) і відсотком з урахуванням страхового стажу, кількість днів, оплачених за рахунок коштів Фонду, відображається за весь період хвороби.

3. Рядок 3 — по вагітності та пологам потрібно відобразити різницю в кількості днів та сумі допомоги між декретною відпусткою, наданою на загальних підставах (за 126 календарних днів), і декретною відпусткою, наданою на пільгових умовах (за 180 календарних днів).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон