• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Як оплатити лікарняний, якщо працівника поновили на роботі, але підприємство подало апеляцію, - роз’яснює ФСС з ТВП

Як оплатити лікарняний, якщо працівника поновили на роботі, але підприємство подало апеляцію, - роз’яснює ФСС з ТВП

30 жовтня 2014 140
Фонд соціального страхування із тимчасової втрати працездатності роз’яснив, що в разі поновлення на роботі працівника, який був звільнений з роботи без законної підстави з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу (різниці в зарплаті за час виконання нижче оплачуваної роботи), середня зарплата обчислюється виходячи із сум, що припадають на місяці розрахункового періоду

Наказом від 23 грудня 2012 року працівника підприємства було звільнено з посади заступника директора з наукової роботи. Рішенням суду від 21.05.2013 року працівника було поновлено на посаді заступника директора з наукової роботи. Оскільки зазначене рішення оскаржено до суду апеляційної інстанції, виплати за час вимушеного прогулу підприємством поки що не здійснено. Які повинно діяти підприємство, коли працівник, якого поновлено приніс лікарняний, що відкритий 18.05.2013 року? Яким чином визначити розмір середньоденної зарплати?

Згідно ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ (далі – Закон № 2240) підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати ( ч. 3 ст. 35 Закону № 2240).

Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) для застрахованих осіб (включаючи осіб, які працюють неповний робочий день (робочий тиждень) та добровільно застрахованих осіб), є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок (п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі – Порядок № 1266).

У разі поновлення на роботі працівника, який був звільнений з роботи без законної підстави з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу (різниці в зарплаті за час виконання нижче оплачуваної роботи), середня зарплата обчислюється виходячи із сум, що припадають на місяці розрахункового періоду (п. 9 Порядку № 1266).

У даному випадку, середня зарплата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється шляхом ділення нарахованої у розрахунковому періоді зарплати (з урахуванням заробітку за час вимушеного прогулу) на кількість робочих днів, що встановлена на підприємстві за час вимушеного прогулу, та фактично відпрацьовану працівником.

Оскільки, виплата заробітної плати за час вимушеного прогулу  не здійснена, тому виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності повинна проводитись після виконання рішення суду в частині виплати зарплати за час вимушеного прогулу.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!