СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Опублікованими законами антикорупційного пакету внесено зміни до нормативно-правових актів з питань праці

  • 29 жовтня 2014
  • 130

25 жовтня 2014 року в газеті «Голос України» № 206 опубліковані закони антикорупційного пакету, прийняті 14.10.2014. Закони орієнтовані на реформування антикорупційної політики відповідно до європейських стандартів

25 жовтня 2014 року в газеті «Голос України» № 206 опубліковані закони антикорупційного пакету, прийняті 14.10.2014. Закони орієнтовані на реформування антикорупційної політики відповідно до європейських стандартів.

Закони антикорупційного пакета передбачають реформування системи протидії корупції відповідно до міжнародних стандартів, визначення механізму виявлення фізичних осіб — кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та відкриття доступу до інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 — 2017 роки» від 14.10.2014 № 1699-VII, яким визначено першочергові заходи із запобігання та протидії корупції, що повинні створити основу для подальшого проведення реформи у цій сфері, набув чинності 26.10.2014.

Також 26.10.2014 набув чинності Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон №1700), однак відповідно до пункту 1 Прикінцевих положень Закону № 1700 він вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності, тобто з 26 квітня 2015 року.

Закон №1700 визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

В основу превентивної антикорупційної системи було закладено створення спеціалізованого органу — Національного агентства з питань запобігання корупції, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

Закон №1700 регулює:

  • формування та реалізацію антикорупційної політики;
  • антикорупційні обмеження (щодо використання службового стану, отримання подарунків, сумісництва і суміщення з іншими видами діяльності, спільної роботи близьких осіб, після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування);
  • попередження і врегулювання конфлікту;
  • спеціальні антикорупційні інструменти (антикорупційна експертиза, спеціальна антикорупційна перевірка, Єдиний державний реєстр осіб, що вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, вимоги прозорості і доступу до інформації);
  • захист викривачів (осіб, що повідомляють про факти корупції, від незаконного звільнення, переведення, зміни істотних умов трудового договору);
  • відповідальність за корупційні і пов’язані з корупцією правопорушення;
  • усунення наслідків корупційних правопорушень (скасування актів, визнання недійсними угод, відшкодування збитків в судовому порядку);
  • міжнародна співпраця.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону №1700 вносяться зміни до багатьох законодавчих актів України, серед яких, зокрема, Кодекс законів про працю України (КЗпП). Так, пункт 7-1 статті 36 КЗпП викладено у новій редакції. Трудовий договір припинятиметься на цій підставі у випадку укладення трудового договору (контракту), всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції», встановленим для осіб, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом року з дня її припинення.

Зміни також внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, Законів України «Про державну службу», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про банки і банківську діяльність», «Про службу в органах місцевого самоврядування», однак застосовуватися ці зміни будуть з 26.04.205, одночасно із введенням в дію Закону № 1700.

Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України» від 14.10.2014 № 1698-VII передбачає створення спеціального державного правоохоронного органу, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, а також запобігання вчиненню нових. Закон набере чинності 25 січня 2015 року

З 25 листопада 2014 року буде відкрито інформацію про вигодонабувачів і власників нерухомості у зв’язку із набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів від 14.10.2014 № 1701-VII.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю