Кадровик01

Чи можна надати щорічну відпустку на один святковий день

  • 17 травня 2016
  • 4339

Запитання

Працівник працює за змінним графіком, запроваджено підсумований облік робочого часу. 1 травня — робочий день для працівника. Він хоче оформити у цей день один день щорічної основної відпустки. Чи можна надати відпустку на один святковий день, чи краще оформити відпустку без збереження заробітної плати або відсутність на роботі з поважних причин?

Відповідь

Відповідає Ірина ЖИТКОВА, головний редактор МЦФЕР: Кадри

Оптимальним вирішенням справи буде оформлення відпустки без збереження заробітної плати на один день (1 травня).

Тривалість відпусток незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях (ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). При визначенні тривалості щорічних відпусток і додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А I групи (ст. 19 Закону про відпустки) святкові та неробочі дні (ст. 73 Кодексу законів про працю України) не враховуються.

Оскільки при наданні щорічних відпусток святкові та неробочі дні не враховуються, то й оформити відпустку на святковий день, приміром, 1 травня, тобто нуль днів, неможливо. Рекомендуємо на цей день оформити відпустку без збереження заробітної плати за угодою сторін на підставі статті 26 Закону про відпустки або, за наявності підстав, — відпустку без збереження зарплати відповідно до статті 25 Закону про відпустки.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю