Кадровик01

Чи можна звільнити чоловіка у зв’язку з доглядом за дитиною до 14 років?

  • 12 грудня 2016
  • 5387

Запитання

Чи буде правомірним звільнення за власним бажанням з поважної причини (догляд за дитиною до 14 років) чоловіка, що є батьком 5-річної дитини, при цьому його дружина не працює? Чи потрібні якісь підтвердні документи?

Відповідь

Стаття 38 КЗпП не обмежує, що правом на звільнення у зв’язку з доглядом за дитиною у визначений в заяві строк можуть скористатися лише жінки.

Якщо працівник (батько), має дитину віком до 14 років, він має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, з власної ініціативи для догляду за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку (ст. 38 КЗпП) у термін, зазначений у заяві, незалежно від того, працює чи ні мати дитини. Підставою для звільнення у цьому разі є свідоцтво про народження дитини.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю