Кадровик01

Відпустка за ненормований робочий день: чи включати до графіка відпусток

  • 13 грудня 2016
  • 1183

Запитання

Чи можна не включати до графіка відпусток відпустку за ненормований робочий день, а надати її наступного року за заявою працівника? Працівник поки що не знає, захоче використати цю відпустку чи взяти за неї компенсацію

Відповідь

Черговість надання відпусток визначається графіками. Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем (ч. 10, 11 Закону України «Про відпустки»; Закон про відпустки).

Оскільки щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, зокрема, за ненормований робочий день статтею 4 Закону про відпустки віднесена до щорічних відпусток, то її доцільно включати до графіка відпусток.

Якщо працівник не знає, коли хоче скористатися зазначеною відпусткою (або хоче отримати за неї компенсацію), рекомендуємо в графіку відпусток зазначати термін надання наприкінці року, наприклад, листопад. У такому разі, якщо працівник захоче її використати раніше, або отримати за неї компенсацію, не потрібно буде працівникові писати заяву про перенесення відпустки на пізніший пізній термін, а роботодавцю — видавати наказ і вносити зміни до графіка відпусток.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон