Відпустка працівника, який працює неповний робочий день

4 квітня 2019
4927
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна надавати відпустку неповної тривалості працівнику, який працює неповний робочий день?

Відповідь

Робота на умовах неповного робочого часу не обмежує будь-яких трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП), у тому числі — скорочення тривалості їхньої щорічної основної відпустки.

Тривалість щорічної основної відпустки працівника, який працює на умовах неповного робочого часу, не має відрізнятися від тривалості такої відпустки працівника, який працює на такій самій посаді повний робочий день.

Тож надавати відпустку неповної тривалості працівнику, який працює неповний робочий день - не можна.

Для працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу, норма передбачена статтею 53 КЗпП не застосовується, тобто тривалiсть їхньої роботи напередоднi святкових i неробочих днiв не скорочується.