Інспекційна перевірка на підставі анонімної скарги

10 квітня 2019
1326
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може інспектор праці провести перевірку на підставі анонімної скарги?

Відповідь

Інспекційна перевірка на підставі анонімної скаргиСкачати пам’ятку

Інспекційне відвідування роботодавця може проводитись, зокрема, на підставах звернення:

  • працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
  • фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин.

Звернення громадян — це викладені письмово або усно пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги (ч. 1 ст. 3 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР; далі — Закон № 393).

Вимоги та форми до звернення визначені у  статті 5 Закону № 393.

Стаття 8 Закону № 393 засвідчує, що письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, є анонімним і розгляду не підлягає.

Тож анонімна скарга не може бути підставою для проведення інспекційного відвідування Держпраці.