Іноземні назви посад і класифікатор професій

22 квітня 2019
1277
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може підприємство з іноземними інвестиціями використовувати іноземні назви посад чи добирати іншомовні аналоги посадам із КП?

Відповідь

Ні, якщо іншомовний синонім не передбачений у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП).

У кадрових документах застосовують назви посад, що мають іноземне походження та:

  • є достатньо типовими для іноземних систем професійної класифікації (наприклад, офіс-менеджер), але відсутні у вітчизняному КП;
  • передбачені у КП лише для специфічних випадків (наприклад, супервайзер).

ПРИКЛАД: 

Офіс-менеджером називають працівника, який є керівником допоміжного адміністративного персоналу офісу та часто, особливо на невеликих підприємствах, самостійно виконує функції деяких категорій такого персоналу. У КП професійна назва роботи «офіс-менеджер» відсутня. Замість неї слід підбирати найбільш підходящу назву з КП з урахуванням фактичних завдань та обов’язків працівника, кваліфікаційного рівня їх виконання, наявності керівних (менеджерських) повноважень тощо. Це можуть бути такі посади:

  • Менеджер (управитель) з адміністративної діяльності (код КП 1475.4);
  • Офіс-адміністратор (код КП 4222);
  • Секретар або секретар керівника (організації, підприємства, установи)» (код КП 4115);
  • Організатор діловодства (види економічної діяльності) (код КП 3435.2);
  • Завідувач господарства (код КП 1239).

При доборі назв посад для штатного розпису, а також за потреби перевірити, чи правильно зазначені у "штатці" коди КП,  у пригоді стане  сервіс:

Пошук по Класифікатору професій

Іноземні назви посад і класифікатор професій

Скористатись сервісом ➤