Зарплата уповноваженому із соціального страхування

11 травня 2019
685
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи платити заробітну плату за виконання обов’язків уповноваженому із соціального страхування?

Відповідь

Уповноважений із соціального страхування (далі — Уповноважений) виконує обов’язки на громадських засадах.

Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затверджене постановою ФСС від 19.07.2018 № 13 (далі — Положення № 13), прямо говорить про виконання обов’язків на громадських засадах лише членами Комісії із соціального страхування (абз. 5 п. 1.3 Положення № 13). Однак цей принцип застосовують і до Уповноваженого, оскільки:

  • інше тлумачення суперечитиме сутності Положення № 13;
  • обов’язки Уповноважений виконує за потреби й у робочий час;
  • посаду Уповноваженого не вводять до штатного розпису, тому не встановлюють і посадовий оклад.