Відпустка по догляду за дитиною для батька

23 травня 2019
1588
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як оформити відпустку для догляду за дитиною до трьох років батькові, якщо мати вирішила вийти на роботу?

Відповідь

Батько дитини може оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (далі — відпустка для догляду за дитиною) на підставі заяви, свідоцтва про народження дитини та довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку цієї відпустки відповідно до ч. 4 ст. 20  Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Декретна відпустка 2019: як і хто може оформити

Для оформлення відпустки по догляду за дитиною батько має подати такі документи:

  • заява;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • довідка з місця роботи матері дитини про те, що вона перервала відпустку для догляду за дитиною (із зазначенням дати) або що таку відпустку не оформлювала;
  • документ, що підтверджує родинний зв’язок працівника, який бажає оформити відпустку, з дитиною.