Звільнення за власним бажанням під час служби за контрактом

23 травня 2019
3942
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна звільнити працівника з роботи за власним бажанням під час служби за контрактом?

Відповідь

Відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП за працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом, роботодавець зберігає місце роботи, посаду і середній заробіток.

Ці гарантії означають, що  працівника, який перебуває на військовій службі за контрактом, заборонено звільняти з ініціативи роботодавця.

Але, якщо працівник під час військової служби за контрактом приїхав у відпустку і подав заяву про звільнення за власним бажанням, підстави для відмови у задоволенні прохання відсутні.

Теорія проти практики

Звільнення за власним бажанням під час служби за контрактом
Ірина Житковаголовний редактор MCFR: Кадри
Строковий трудовий договір із працівником закінчується під час військової служби. Закон дозволяє звільнити, проте з 2018 року суди і Держпраці дотримуються іншої позиції.

Утім, щорічну основну відпустку надати працівнику Ви не можете, оскільки він увільнений від роботи на весь час, необхідний для виконання обов’язків, пов’язаних з військовою службою за контрактом і йому виплачується середній заробіток за цей період.

Якщо працівник бажає звільнитися, виплатіть йому при звільненні компенсацію за всі невикористані ним дні щорічної основної відпустки.

Компенсація відпустки при звільненні: 8 гострих запитань

1111

УВАГА! 30.08.2019 почав діяти новий Порядок перевірок з праці

111