Сумісництво у штатному розписі

13 червня 2019
6645
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи вводити до штатного розпису посаду, якщо працівник працює за сумісництвом по 4 години на день?

Відповідь

Працівник, окрім основного трудового договору (укладеного за місцем основної роботи) має можливість укладати й трудові договори про роботу за сумісництвом.

Різниця між сумісництвом та суміщенням професій

Сумісництвом вважається виконання працівником, окрім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому чи іншому підприємстві або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

Незалежно від того, основна робота за посадою чи за сумісництвом, ця посада повинна бути в штатному розписі.