Порядок відкликання з відпустки

5 липня 2019
2529
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як відкликати працівника зі щорічної основної відпустки?

Відповідь

Відповідно до частини 3 статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) відкликати працівника зі щорічної відпустки допустимо за його згодою лише в таких випадках:

  • для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків,
  • для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог частини першої цієї статті та в інших випадках, передбачених законодавством.

Якщо підстава відкликання передбачена ч. 3 ст. 12 Закону про відпустки та є згода працівника, необхідно оформити наказ на відкликання та повідомити бухгалтерію для проведення перерахунків.

Після підписання зазначеного наказу роботодавцем зареєструйте його в Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тимчасового строку зберігання. Працівника ознайомте з наказом про відкликання з відпустки під підпис.

Увага!

Перед відкликанням з відпустки перевірте, чи використав (або — чи зможе використати) працівник у робочому році, за який він перебуває у щорічній відпустці, одну безперервну частину тривалістю мінімум 14 к. д.

Покрокову інструкцію дій знайдете у консультації Оформлюємо відкликання з відпустки