Документи військовозобов’язаного при прийнятті на роботу

12 липня 2019
9576
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи обов’язково перевіряти при прийнятті на роботу наявність військово-облікових документів та відмітки про взяття на військовий облік?

Відповідь


Відповідно до пункту 37 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07 грудня 2016 року № 921, (далі — Порядок № 921) прийняти на роботу призовника або військовозобов’язаного можна тільки за умови, якщо його взято на військовий облік у районному (міському) військовому комісаріаті та якщо він перебуває на військовому обліку в СБУ та Службі зовнішньої розвідки.

У випадку, якщо прийняти на роботу військовозобов’язаного і призовника, що не перебуває на військовому обліку за місцем проживання, — це стане підставою для притягнення до адміністративної відповідальності й накладення штрафу.

У пригоді також стане консультація Формуємо картотеку військовозобов’язаних та призовників.