Прийнятий на роботу працівник виявився фізичною особою — підприємцем

25 липня 2019
2124
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна залишити працівника у компанії, якщо після оформлення виявилось, що він є фізичною особою — підприємцем?

Відповідь

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину України право на працю, а також на створення державою умов для повного виконання цього права. Згідно з ч. 2 ст. 21 КЗпП фізичні особи — підприємці (далі – ФОП) мають право укладати трудові договори на одному або на декількох підприємствах, установах або організаціях одночасно, якщо це не суперечить законодавству або колективному договору та здійснюється за угодою сторін. 

Повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу

Згідно з п. 1 Положення «Про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» № 43 від 28.06.1993, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну, роботою за сумісницством є виконання працівником основної роботи, а також іншої регулярної оплачуваної роботи за трудовим договором на тому ж або іншому підприємстві, в організації, установі або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

ФОП, зареєстрована у встановленому законом порядку, має право працювати за трудовим договором у одного або у кількох роботодавців.

У разі, якщо ви уклали трудовий договір з ФОП та отримали трудову книжку цієї особи, Таке місце роботи буде для цієї особи основним.