Провідний бухгалтер (з дипломом магістра)

16 грудня 2019
5037
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи змінювати код КП з 3433 на 2411.2, якщо бухгалтера підвищують до провідного бухгалтера?

Відповідь


У Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336 (далі — ДКХП) визначено кваліфікаційні категорії для професій «бухгалтер» з кодом КП 3444 та «бухгалтер (з дипломом магістра)» з кодом КП 2411.2.

Як добирати посади для бухгалтерів

Увага! Для професії бухгалтера з кодом КП 3433 застосовувати похідне слово «провідний» не правомірно. Кваліфікаційним категоріюванням такої варіації не передбачено.

Допустимі варіанти назв посад у штатному розписі такі:

  • бухгалтер,
  • бухгалтер II категорії,
  • бухгалтер I категорії.

Проте у системі професійної класифікації є професійна назва роботи «провідний бухгалтер (з дипломом магістра)» — це одна з кваліфікаційних категорій базової професійної назви роботи «бухгалтер (з дипломом магістра)» (код КП 2411.2).

➤➤ Колеги цікавляться, чи можна ввести до штатного розпису подвійні назви посад («начальник відділу — головний бухгалтер» або «директор департаменту — головний бухгалтер»)

Отже, у разі підвищення бухгалтера до провідного бухгалтера введіть до штатного розпису посаду «провідний бухгалтер (з дипломом магістра)» з кодом КП 2411.2.