Звільнення «декретниці» в разі ліквідації підприємства

3 січня 2020
4262
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна звільнити працівницю, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у разі ліквідації підприємства?

Відповідь

У разі звільнення працівників за пунктом 1 статті 40 КЗпП діють обмеження на звільнення працівників окремих категорій, зокрема:

  • вагітних, 
  • жінок, які мають дітей віком до 3 років,
  • одиноких матерів,
  • одиноких батьків, тощо.
Скорочення чисельності або штату працівників: крок за кроком

В інтересах охорони материнства та дитинства звільнення з ініціативи роботодавця вагітних і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — у порядку і випадках, передбачених ч. 6 ст. 179 КЗпП ), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда не допускається, крім випадків повної ліквідації організації, коли звільнення можливе з обов’язковим працевлаштуванням (ч. 3 ст. 184 КЗпП).

Тож у разі ліквідації підприємства, звільнити працівницю, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, з ініціативи роботодавця допустимо лише з обов’язковим її працевлаштуванням.