Чи можна звільнити працівника за власним бажанням під час лікарняного

21 грудня 2016
1056
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідь

Ні, не можна. Працівника необхідно було звільнити 30.09.2016. Тимчасова непрацездатність не стає на заваді звільненню за власним бажанням.

На підставі наказу про звільнення мав бути внесений запис до трудової книжки.

Якщо у день звільнення працівник через хворобу не має можливості забрати трудову книжку та належну йому суму коштів, то йому надсилається поштою рекомендований лист із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки, а кошти виплачуються не пізніше наступного дня після пред’явлення працівником вимоги про розрахунок.

3 жовтня роботодавець уже не має підстав звільнити працівника за заявою від 15 вересня, оскільки минув двотижневий термін з дня попередження працівником про своє звільнення за власним бажанням. Тому рекомендуємо запропонувати працівнику написати нову заяву про звільнення (наприклад, за угодою сторін).

Грунтовну аналітику поширених складних ситуацій, пов’язаних зі звільненням працівників, та можливих варіантів їх вирішення можна знайти в консультації системи «Expertus: Кадри» — «Звільнення за власним бажанням: розглядаємо складні випадки»