Кадровик01

Чи можна звільнити працівника за власним бажанням під час лікарняного

  • 21 грудня 2016
  • 1033

Запитання

Працівник написав заяву на звільнення за власним бажанням 15 вересня. Дата звільнення — 30 вересня. Утім, 27 вересня працівник не вийшов на роботу, повідомивши, що захворів, лікарняний не відкриває, оскільки все одно звільняється. Попросив звільнити його згідно з наданою заявою, мовляв, після одужання забере трудову книжку і розпишеться в її отриманні. 30 вересня звільнення проведено не було, оскільки цілком ймовірно було те, що працівник все ж таки надасть листок непрацездатності. 3 жовтня працівник звернувся за трудовою книжкою. Чи можна звільнити його 3 жовтня згідно з заявою від 15 вересня?

Відповідь

Ні, не можна. Працівника необхідно було звільнити 30.09.2016. Тимчасова непрацездатність не стає на заваді звільненню за власним бажанням.

На підставі наказу про звільнення мав бути внесений запис до трудової книжки.

Якщо у день звільнення працівник через хворобу не має можливості забрати трудову книжку та належну йому суму коштів, то йому надсилається поштою рекомендований лист із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки, а кошти виплачуються не пізніше наступного дня після пред’явлення працівником вимоги про розрахунок.

3 жовтня роботодавець уже не має підстав звільнити працівника за заявою від 15 вересня, оскільки минув двотижневий термін з дня попередження працівником про своє звільнення за власним бажанням. Тому рекомендуємо запропонувати працівнику написати нову заяву про звільнення (наприклад, за угодою сторін).

Грунтовну аналітику поширених складних ситуацій, пов’язаних зі звільненням працівників, та можливих варіантів їх вирішення можна знайти в консультації системи «Expertus: Кадри» — «Звільнення за власним бажанням: розглядаємо складні випадки»
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон