Право батька дитини з інвалідністю на додаткову соціальну відпустку

27 січня 2020
124
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи має батько дитини з інвалідністю право на додаткову відпустку, якщо він виховує її разом із матір'ю?

Відповідь

Ні, не має. Підстави для надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи (далі — відпустка на дітей), визначає стаття 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Як надати додаткову відпустку на дітей

Закон про відпустки визначає чіткі підстави, коли батько має право на додаткову відпустку на дітей. 

Отже, якщо батьки дитини одружені, то чоловік має право на відпустку на дітей в одному випадку — у разі тривалого перебування матері у лікувальному закладі

Якщо мати дітей не працює, батько також не набуває права на відпустку на дітей.

Якщо батьки дитини розлучені, батько має право на відпустку на дітей, якщо виховує дитину без матері та надасть підтвердні документи.