Чи передбачено діючим законодавством надання відпусток працівникам — батькам дітей дошкільного чи шкільного віку на час карантину?

12 березня 2020
931
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Кабінетом Міністрів України введено карантин на території всієї України задля недопущення поширення коронавірусу серед населення, в тому числі призупинено на досить тривалий час навчальний процес у навчальних закладах (дошкільні, середні, вищі та інші заклади освіти). Чи передбачено діючим законодавством України надання оплачуваних а можливо і відпусток без збреження заробітної плати працівникам — батькам дітей дошкільного чи шкільного віку, які нині фактично повинні залишитись вдома наодинці?

Відповідь

Так, передбачено.

На період карантину роботодавець зобов’язаний надати працівниці, яка має дитину до 14-ти років, відпустку без збереження заробітної плати, — якщо жінка висловить таке бажання (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Докладно про відпустку та інші варіанти оформлення відсутності — Як оформити відсутність працівників із дітьми чи організувати їх роботу під час карантину

Скачайте наказ про відпустку