Повідомлення ДФС про перехід з сумісництва на основне місце роботи

19 травня 2016
26518
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідь

Обов’язково. Адже відтак робота здійснюватиметься за новим трудовим договором. Відповідно, дата прийняття на роботу і наказ будуть іншими.

Трудове законодавство не передбачає можливості трансформувати трудовий договір про роботу за сумісництвом в трудовий договір за основним місцем роботи шляхом переведення.

Види переведення визначено статтею 32 КЗпП. Перевести з сумісництва на основне місце роботи працівника не можна (так само, як і з основного місця роботи — в сумісники). Процедура «із сумісництва — на основне місце роботи» реалізується в умовах чинного КЗпП виключно шляхом звільнення з роботи за сумісництвом (приміром, за угодою сторін) і прийняття працівника — вже на основне місце роботи.

Відповідно до частини третьої статті 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу визначаємо за постановою Уряду від 17.06.2015 № 413.

У формі повідомлення, затвердженій Порядком № 413, вказуються дата і номер наказу про прийняття на роботу. Отже, оскільки про прийняття на основне місце роботи працівника, який був сумісником, видається наказ, то і повідомлення до ДФС подавати потрібно.