Кадровик01

Відповідальність кадровика за відсутність підписів працівників в особових картках

  • 23 грудня 2016
  • 3132

Запитання

Яку відповідальність нестиме кадровик при перевірці підприємства Держпраці, якщо в особових картках П-2 немає підписів працівників у графі ІV «ПРИЗНАЧЕННЯ І ПЕРЕВЕДЕННЯ»?

Відповідь

З кожним записом, що заносять до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, працівника необхідно ознайомити під особистий підпис в особовій картці, в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша). Також працівник засвідчує своїм підписом в особовій картці факт одержання трудової книжки у зв’язку зі звільненням (п. 2.5 , 7.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58).

Неознайомлення працівника з записами в особовій картці про призначення на роботу, переведення і звільнення, посадовою особою Держпраці може бути кваліфіковано, як «інші порушення у сфері праці», за що передбачено штрафні санкції на підприємство у розмірі мінімальної заробітної плати. При цьому винні посадові особи також можуть бути притягнені до відповідальності згідно з КпАП.

Детальніше про це у консультації — «Відповідальність у сфері праці з 1 січня 2015 року» системи «Expertus: Кадри», яка доступна передплатникам. Якщо ви не передплачуєте систему, — оформіть демодоступ та 3 дні безплатно користуйтеся матеріалами ситеми

В особовій картці за формою № П-2 підпис працівника передбачено лише у розділі ІV «Призначення і переведення» та при звільненні у графі «Дата і причина звільнення (підстава)».

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон